Nowe systemy RWEYQ

Systemy RWEYQ to połączenie znanej i cenionej technologii VRVIII z zaletami systemów chłodzonych wodą. Nowe funkcje obejmują możliwość jednoczesnego grzania i chłodzenia pomieszczeń z odzyskiem ciepła.

Systemy RWEYQ to połączenie znanej i cenionej technologii VRVIII z zaletami systemów chłodzonych wodą. Nowe funkcje obejmują możliwość jednoczesnego grzania i chłodzenia pomieszczeń z odzyskiem ciepła. Nowa seria charakteryzuje się wysokimi współczynnikami EER do 5 oraz COP do 6 uzyskując tym samym najwyższe wartości dostępne na rynku. Dostępna nowa gama jednostek (RWEYQ- PR) pozwala na wykorzystanie źródeł geotermalnych. Nowa wielkość 8HP uzupełnia typoszereg agregatów pozwalając na zwiększanie zakresu kombinacji systemowych i obsługę do 36 jednostek wewnętrznych.

Najwyższa wydajność na rynku RWEYQ10_pack_250_tcm186-125754
Seria RWEYQ-PR pozwala na wykorzystanie ciepła odpadowego z różnych źródeł oraz na wykorzystanie geotermii jako dolnego źródła ciepła w trybie grzania. System RWEYQ-PR jest dostępny w instalacjach pojedynczej jednostki 8 HP lub 10 HP i pozwala na wykorzystanie wody o temperaturze do -10 oC. Względna stabilność temperatur wód gruntowych pozwala na uzyskanie optymalnej wydajności systemu bez względu na temperaturę zewnętrzną.

Większy komfort
Nowa jednostka zewnętrzna 8 HP stanowi uzupełnienie modelu 10 HP w gamie systemów VRV®III chłodzonych wodą, pozwalając na uzyskanie dziewięciu różnych kombinacji od 8 HP do 30 HP. Istnieje możliwość połączenia do 36 jednostek wewnętrznych z rozszerzonej oferty 13 modeli jednostek wewnętrznych. Uzyskanie optymalnego komfortu stało się możliwe dzięki dodaniu jednostki odzysku ciepła BS Box, która pozwala na wybiórcze grzanie lub chłodzenie za pomocą jednostki wewnętrznej. Oprócz tego, istnieje możliwość podłączenia RWEYQ-P do wszystkich aktualnych systemów sterowania.

Większa elastyczność instalacji
Systemy VRVIII chłodzone wodą pozwalają na redukcję wielkości agregatu, jego ciężaru oraz zwiększenie elastyczność instalacji przez zmniejszenia długości i wysokości instalacji wodnej. Po stronie instalacji freonowej zwiększono znacznie możliwe do zastosowania długości instalacji nawet do 300 m (całkowita długość wszystkich odcinków instalacji za agregatem). Dzięki temu system VRV®III chłodzony wodą sprawdza się w wyższych budynkach lub budynkach z ograniczeniami w instalacji.

Agregaty RWEYQ-P obsługują temperatury wody na wlocie w zakresie 10-45º C w trybie grzania i chłodzenia. W przypadku aplikacji geotermicznych, agregaty RWEYQ-PR obsługują temperatury wody na wlocie do -10°C w trybie grzania. Zgodnie polityką firmy Daikin z zakresie ochrony środowiska, nowe systemy VRVIII chłodzone wodą są zgodne z RoHS.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat systemu VRV®III chłodzonego wodą i pełnej oferty systemów Daikin VRV®, odwiedź stronę Daikin Polska pod adresem www.daikin.pl

Źródło Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o. / Daikin Europe N.V
Data: 22/12/2008 – Nowości ogólne – Systemy VRV